Уф фільтр
УФ-фільтри - це найважливіша частина робочих інгредієнтів для домашньої косметики. Їх вплив направлено на захист шкіри від негативного впливу ультрафіолету. Сьогодні багато хто знає, наскільки шкідливим може бути вплив прямого сонячного проміння на епідерміс. Це призводить не тільки до передчасного старіння, але і до різних проблем та хвороб, в тому числі і до раку. Тому не дивно, що багато жінок останнім часом почали активніше захищати шкіру від УФ-випромінювання засобами з різними рівнями SPF.
Така популярність та актуальність різних УФ-фільтрів стала причиною того, що їх в сучасному світі косметології запропоновано чимало. При цьому, відрізняються ці засоби не тільки рівнем захисту, але і принципом впливу, а також іншими нюансами.
Давайте розберемось, в чому відмінності фільтрів, які захищають від ультрафіолетового випромінювання та як підібрати правильний компонент з цієї категорії для своїх рецептів косметичних засобів.
Особливості і використання
Сонячне проміння має різну довжину та різний вплив на шкіру. Більш довге проміння для шкіри - те, чого ми, здебільшого, і хочемо від сонця. Однак існує проміння з коротшою довжиною хвилі, яке виявилось згубним для епідермісу та викликає передчасне старіння шкіри.
УФ-фільтри забезпечують:
- захист від негативного впливу УФ-випромінювання;
- попереджують передчасне старіння;
- допомагають уникнути захворювань шкіри.
В косметології прийнято ділити фільтри на хімічні та фізичні. Якщо говорити простою мовою, то фізичні ультрафіолетові фільтри блокують сонячне проміння і не пропускають його всередину епідермісу, а хімічні - поглинають його.
Принцип дії хімічних фільтрів полягає в тому, що вони містять в своєму складі речовини, що здатні поглинати ультрафіолет. Часто мають високий рівень SPF захисту від UV випромінювання. Складністю використання кремів з хімічними фільтрами є їх властивість до окислення. Тобто вже за декілька годин після нанесення, бажано такий крем змивати, щоб його компоненти не окислялись та не провокували вивільнення вільних радикалів. Безумовно, наука остаточно і досі не знає про всі властивості та особливості використання хімічних фільтрів, тому нерідко можна зустріти суперечки між противниками та прихильниками цього способу захисту від ультрафіолету.
Фізичні фільтри виконують функцію екрану, який відбиває пряме сонячне проміння, що потрапляє на шкіру. Їх перевагою є той факт, що вони так і залишаються на поверхні шкіри не проникаючи в глибокі шари, за рахунок чого здатні ефективно виконувати свою роль не впливаючи на стан шкіри.
На перший погляд може здатись, що фізичні фільтри просто ідеально підходять для використання їх в будь-якому рецепті. Однак і тут не все так просто. Для забезпечення достатнього рівня захисту від літнього сонця (SPF30), знадобиться досить високий процент вводу цього компоненту в рецепт. Але, здебільшого, фізичні фільтри мають підсушуючі властивості. В спекотний день це не так вже й критично, але сухій шкірі такий вплив не сподобається. Тому в засобах з мас маркету частіше за все можна зустріти комбінацію хімічних та фізичних фільтрів. Але проблемна та жирна шкіра на такі поєднання досить часто реагує висипаннями та іншими проблемами.
Найбільш популярними фізичними фільтрами є: діоксид титану та оксид цинку. Їх ви можете купити в нашому інтернет магазині.
Купити УФ-фільтри в Україні
На сайті aromasoap.com.ua ви можете купити фізичні та хімічні УФ-фільтри для косметичних засобів домашнього виробництва. Представлена в нашому каталозі продукція - це якісні та безпечні інгредієнти для вашої косметики
Обираючи фільтри для крему з СПФ, зверніть увагу, що частіше за все фізичні фільтри лишають на шкірі білий слід. Це може бути використано як перевагу, оскільки виконує також роль додаткового камуфлюючого засобу, але також бувають ситуації де це абсолютно недоречно.