Сорбітол 70% (Sorbitol) рідкий не кристалізований
Сорбітол 70% - це водний розчин сорбіту. Без запаху. Не кристалізується.
INCI: Sorbitol
Зовнішній вигляд: рідина прозора, за консистенцією нагадує сироп
Хімічна формула: C6H14O6
Смак: солодкий
Температура плавлення: 95 С.
Температура кипіння: 296ºС
pH (50%): 6,5
Розчинність: в воді
Токсичність: нетоксичний, IV клас небезпеки
Сорбіт - це спирт, одержуваний методом гідрогенізації глюкози, з подальшим відновленням альдегідних сполук.
Сорбіт також називають сорбітолом або глюцитолом. Сорбітол, як споріднений йому гліцерин, є хорошим зволожувачем. Крім цього, він володіє терпкою дією і виступає в ролі згущувача.
Його можна виявити в рослинах, водоростях, крохмаломістких плодах. Часто його використовують як підсолоджувач. Він відноситься до нешкідливих харчових добавок (Е 420). Застосовується у виробництві аскорбінової кислоти.
Сорбітол буває в рідкому вигляді, а також, випускається в кристалічному. У такій формі він добре взаємодіє з порошкоподібними інгредієнтами.
Одне з таких поєднань - це сорбіт і бікарбонат натрію. Останній іноді можуть називати «бікарбонат соди». Насправді, це чайна або харчова сода.
Ціна бікарбонату натрію, як відомо, невисока і купити бікарбонат натрію можна легко. Тому такий «дует» двох компонентів можна зустріти в багатьох медичних препаратах.
Застосування сорбіту в харчовій промисловості пов'язане з тим, що він добре замінює цукор, особливо в дієтичних напоях і продуктах. Він є в складі зубних паст, жувальних гумок, цукерок, безалкогольних напоях.
З його допомогою виробники не тільки надають продуктам солодкий смак, а й запобігають висиханню і ранньому затвердінню продуктів.
У медицині за допомогою сорбітола справляються з запорами, застосовуючи його як проносний засіб. Він бере участь у виготовленні капсул для різних препаратів, його додають в сиропи від кашлю, а також, використовують для виробництва вітаміну С.
Для косметичної сфери важливі дві його головні властивості:
- загущення продукту;
- зволоження шкіри.
Зволоження шкіри відбувається завдяки тому, що сорбітол утримує вологу, а крім того, він може «витягувати» її і акумулювати із зовнішнього середовища, особливо якщо вологість повітря дуже висока.
Його зволожуюча властивість посилюється в поєднанні з іншими зволожуючими активами.
Ціна сорбіту завжди залишається дуже приємною. Купити сорбітол можна практично в будь-якому інтернет магазині для миловаріння або домашньої косметики.
Сорбіт використовують для догляду за:
- порожниною рота;
- волоссям (пошкодженими, сухими, тонкими);
- сухою шкірою.
У виробництві промислового мила сорбіт стає дешевшим замінником гліцерину. Така сировина економічно вигідніше.
Для косметичної сфери сорбіт - безпечний компонент. Його додають в найрізноманітніші засоби і декоративну косметику.
Сорбітол використовують для виготовлення:
- мила;
- зубних паст, дезодорантів;
- лосьйонів після гоління;
- засобів по догляду за сухим волоссям;
- шампунів (в тому числі, дитячих);
- зволожуючих кремів, масок.
У виробництві косметичних засобів сорбіт зібрав позитивні відгуки. Він наділяє засіб дуже приємною, м'якою і оксамитовою текстурою.
Відсоток введення: 1-50%
- до 5% в якості активу;
- до 50% в пасти.
Зберігання: в щільно закритій тарі, при кімнатній температурі або в прохолодному місці, уникати попадання сонячних променів.
Примітка: при внутрішньому використанні може викликати побічні ефекти. Перш ніж купити сорбіт для внутрішнього застосування обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.