Саліцилова кислота (фарм)
CАЛІЦІЛОВА КИСЛОТА ( Salicylic Acid ) - безбарвні кристали, які стосуються бет а- гідроксикислоти , які відрізняються від альфагідроксікіслоти розташуванням гідроксильної групи. Легко розчиняється в етанолі, ефірі, гірше - у воді, малорастворима в сероуглероде. Добре розчиняється в киплячій воді, в спирті, в масляній фазі крему (на водяній бані розтопити олії з емульгатором, розчинити саліцилову кислоту) і з використанням Полісорбати 20, 60 або 80 (нагріти на водяній бані і розчинити в ньому саліцилову кислоту, потім змішати з водою). Напівпродукт в синтезі барвників, запашних речовин, фунгіцидів. У косметиці використовується як антисептик, консервант, кератолітичну компонента в засобах по догляду за шкірою, в засобах від акне (вугрової висипки), а також як освітлювач в відбілюючих препаратах.
Багатьом знайомий такий засіб, як саліцилова кислота. Саліцилова кислота - практично традиційний засіб для лікування проблемної шкіри. Вона володіє протизапальним , слабким антибактеріальним і комедонолітичним ефектом, проникає глибоко в пори і оздоровлює їх.
Застосування в косметиці:
-Саліцилова кислота надає відлущувальному дію, розм'якшуючи верхній шар шкіри і пробки в фолікулах, перешкоджає утворенню комедонів .
-Надає антисептичну та антибактеріальну дію.
-Володіє отшелушивающим , антисептичну, Кератолический і протівосеборейним ефектом, нормалізує кислотність шкіри, відкриває пори.
-Дуже позитивно впливає на жирну шкіру, попереджає поява гнійників і входить до складу кремів для лікування шкірних захворювань, таких як акне і псоріаз.
-Чи часто використовується в комбінації з фруктовими кислотами для посилення ексфоліації шкіри.
-Має властивості антиоксиданту, також використовується проти лупи і для очищення шкіри голови.
-Зменшує кількість вугрів і запобігає їх появу, сприяє відбілюванню.
Саліцилова кислота застосовується в дерматології для лікування акне і інфекційних захворювань шкіри (має антисептичну, отшелушивающим і протизапальну дію). Найбільш широко використовується для догляду за жирною шкірою, тому що ця кислота жирорастворима і її біодоступність в цьому випадку підвищується. Це властивість дозволяє саліцилової кислоти проникати в пори крізь шкірне сало і отшелушивать клітини, що зібралися всередині сальних залоз і закупорюють пори. Тому ефективне використання саліцилової кислоти для боротьби з чорними крапками. Крім того, завдяки такому проникненню, саліцилова кислота часто використовується в косметичних засобах як трансдермальний носій, посилюючи проникнення деяких речовин (наприклад, вітаміну А), що дозволяє збільшувати ефективність засобу при мінімальній кількості цього компонента.
У великих концентраціях володіє кератолитичною дією (розпушує і відторгає епідерміс, тобто служить хорошим отшелушивающим засобом для ороговілих ділянок шкіри, наприклад, мозолів, бородавок і натоптишів ). У низьких концентраціях сприяє пригніченню секреції сальних і потових залоз. Сприяє збільшенню проникності шкіри для інших компонентів. Використовується в якості легкого консерванту. Важливою особливістю є робота саліцилової кислоти навіть при високій кислотності середовища, особливо ефективна проти грибків при рН = 4 і нижче.
Оптимальний рН для роботи цієї кислоти = 3 при концентрації в засобі 0,5-2%.
Дозування: в кремах для обличчя до 2%, в мазях з кератолитическим дією до 10%.
Протипоказання і запобіжні заходи: Гіперчутливість, ниркова недостатність, дитячий вік. Саліцилова кислота токсична у великих дозах. Вагітним радять не вживати продуктів, які містять саліцилову кислоту, через підвищення ризику розвитку синдрому Рея. У період вагітності застосування препарату для лікування мозолів і омозолелостей допустимо лише на обмеженій поверхні (не більше 5 мл). Не слід наносити препарат на родимі плями, волосяні бородавки, бородавки в області геніталій або особи. Лікування препаратами що містять саліцилову кислоту повинно проводиться не постійно, а курсами, з перервами не менше місяця.