Соляне мило з нуля - дуже цікавий вид мила, так як в його складі половина від ваги масел - це сіль. Досить економічне за рахунок зменшення кількості масел. Воно використовується для проблемної шкіри, жирної та комбінованої. Не рекомендується його використовувати для сухої шкіри, так як соляне мило сушить.
Ще один цікавий факт - соляне мило милиться навіть у морській воді і відмінно відпирає плями з одягу, вважається хорошим дезинфікуючим засобом, повільно змилюється, так як дуже тверде.
Основні правила складання рецепта соляного мила
- Щоб мило добре пінилося, в складі соляного мила повинні переважати піноутворюючі баттери, такі як кокосова олія, пальмоядрова або бабасу.
2. Пережир в такому милі буде вище звичайного - до 15%. Це необхідно щоб мило не пересушувало шкіру.
3. Сіль для соляного мила з нуля варто брати дрібну, морську. Якщо ви вибираєте звичайну сіль - беріть класичну, не йодовану. Її кількість в рецепті може доходити до 100% від ваги олій.
4. Соляне мило з нуля рекомендуємо робити саме холодним способом. Зробивши соляне мило гарячим способом, ви ризикуєте отримати мильний ком, який складно буде розкласти по формах. Це мило характеризується дуже швидким застиганням.
5. Соляне мило з нуля має обов'язково пройти стадію гелю, в іншому випадку воно буде кришитися і стане занадто тендітним. Не ставте мило в холодильник після викладення в форми, краще поставте в тепле місце, можете додатково укутати.
6. Додавати сіль в соляне мило варто відразу після отримання дуже легкого сліду або коли маса стане однорідною. Мило почне дуже швидко густіти, тому ретельно перемішайте і викладайте в форму.
7. Для фарбування такого мила краще забарвити сіль, додавши барвник в ємність з сіллю і ретельно її перемішавши. Так мило не змінить свій колір.
8. Вибирайте силіконові або пластикові форми для порційного мила. Якщо ви плануєте заливати мило у форми «під нарізку», то почекайте, коли мило пройде стадію гелю але не охолоне до кінця і тоді нарізайте мило ще теплим. В іншому випадку воно буде кришитися і ламатися.
Соляне мило з нуля - це один з найцікавіших сортів мила, яке безперечно варто мати в своєму арсеналі миловара. До того ж це мило чудово утримує запах, а тому воно буде наповнювати ароматом всю ванну кімнату і залишати його на тілі.
Якщо ви вже загорілися ідеєю зварити соляне мило з нуля, читайте наш рецепт «Соляне мило з нуля»