Ефірні олії широко використовуються в миловарінні, так як це натуральні природні аромати, які до всього іншого додають корисних властивостей милу. Ці олії - летючі компоненти, а тому в гарячій основі або гарячому милі вони швидко випаровуються, особливо це стосується цитрусових ЕО, додавати їх слід в останню чергу, коли маса вже кілька охолола.
Поєднання ефірних олій в миловарінні
З ефірних олій ви можете самостійно створювати цілі ароматичні композиції, які будуть поступово розкриватися в милі як в звичайному парфумі. Додавати в мило ефірні олії необхідно послідовно, від більшого до меншого. Наприклад, у вашій композиції 10 крапель цитрусових, 5 крапель деревних і 3 краплі амбрових ароматів. Додавайте по черзі: 10 крапель, перемішали, потім 5 крапель, перемішали і 3 краплі, знову перемішали.
А краще змішувати олії заздалегідь, можна з невеликою кількістю базової рафінованої олії, тоді олії встигають настоятися і створити вірний аромат. Пам'ятайте, що зберігати ефірні олії і їх суміші необхідно в темній скляній тарі.
І все-таки, як поєднувати олії?
- Для вираженого цитрусового аромату поєднуйте цитрусові ефірні олії з ЕО лемонграсса, петігрейна, цитронелли, левзеї.
- Квіткові аромати зазвичай досить летючі, тому їх варто поєднувати з ЕО пачулі, троянди, дерева хо, гвоздики, герані і пальмарози.
- Найбільш стійкі - мускатний горіх, коріандр, кориця, кедр, аніс, всі деревні та пряні аромати.
- М'ятні і трав'яні ефірні олії поєднуйте з оліями кедру, шавлії, мускатного горіха або пачулі.
Скільки ефірних олій додавати в мило?
Перед тим, як ароматизувати ваше мило з нуля або з основи ефірними оліями, пам'ятайте, що деякі ефірні олії можуть викликати алергію, деякі протипоказані вагітним, деякі ЕО можуть дати головний біль при передозуванні.
Цитрусові ефірні олії, які використовуються перед виходом на сонце, можуть сприяти появі пігментних плям. Передозування ефірними оліями може викликати опік і алергічну реакцію. Тому будьте уважні!
Ефірні олії в милі з нуля - як і скільки?
Ефірну олію в мило з нуля гарячим способом додавайте разом з пережиром після стадії гелю, перед викладенням в форму.
Ефірну олію в мило з нуля холодним способом додавайте також в кінці, перед викладенням в форму.
- Важкі, низько летючі олії (кедр, кориця, троянди, мускат) додають в розмірі 0,5-1% від ваги олій
- Оліїсередньої летючості (м'ята, герань, ялина, лемонграсс) - 1,5-3% від ваги олій
- Летючі ефірні олії (цитрусові, базилік, чайне дерево) - до 7%
Ефірні олії в милі з основи
У мило з основи додавайте від 5 до 7 крапель ефірних олій на 100г мильної основи, цього цілком достатньо щоб добре ароматизувати мило, але не отримати опік або алергічну реакцію.
Пам'ятайте, якщо ви застосовуєте в миловарінні замість ароматів ефірні олії, ви отримуєте повністю натуральне мило. Однак такий аромат не дуже стійкий, навіть якщо його зміцнювати стійкими дерев'яними ефірними оліями. Є невеликий секрет як продовжити термін ароматизації мила - в коробку, в якій визріває або зберігається мило, покладіть ватний тампон, просочений відповідною ефірною олією.