Каустична сода (гідроксид натрію, луг)
Токсичність каустичної соди (їдкий натрій, гідрокісд натрію): II клас небезпеки. Підвищена вибухо- і пожежонебезпека. При контакті зі шкірою викликає серйозні хімічні опіки. Працюючи з їдким натрієм обов'язково використовувати засоби захисту.
Розчинність: вода, метанол, етанол. Розчиняючись, натр їдкий виділяє тепло.
Температура під час реакції може підніматися близько 90ºС.
Для розчинення обов'язково використовувати термостійкий посуд.
INCI: Sodium Hydroxide
Хімічна формула: NaOH
Зовнішній вигляд: гранули (круглі), білого кольору, без запаху
Гігроскопічність: дуже сильно вбирає вологу з навколишнього простору
pH (1% -розчину): 13
Щільність: 2,13 г/см³
Температура плавлення: 323 ° C
Що таке їдкий натр або гідроксид натрію? Це «їдкий луг», одна з найпоширеніших і доступних для використання. Її ще називають: гідроокис натрію, каустик.
Починаючи миловаріння, перед багатьма постає питання, де купити гідроксид натрію, де можна купити натрій в невеликому обсязі.
Сьогодні купити каустичну соду сьогодні дуже просто. Вона продається у всіх великих магазинах для миловаріння. Якщо ви хочете купити гідроксид натрію в перший раз, звертаємо увагу на те, що «кальцинована» сода - це абсолютно інша речовина. Крім цього, неможливо купити харчову соду і замінити нею каустик. Щоб не сталося курйозу, завжди перевіряйте, що ви купуєте.
Переплутати можна було б в XVII столітті, коли лугом в нашому розумінні, іменували не тільки їдкий каустик. Але вже в наступному столітті почали розрізняти три речовини:
Гідроксид натрію (каустична сода);
Карбонат калію (поташ);
Карбонат натрію (кальцинована сода).
Сьогодні сода каустична - це незмінний компонент для виготовлення твердого натурального мила.Натрієві солі жирних кислот наділяють мило його миючі властивості. Їдкий натрій в процесі омилення з натуральних олій ці (солі) і формує.
Саме завдяки лугу NaOH (для твердого мила) і KOH (для рідкого мила), ми і отримуємо в підсумку саме мило.
Застосування їдкого натру в косметиці досить вузьке, але затребуване:
миловаріння;
усунення ороговілих ділянок шкіри на ліктях і п'ятах;
видалення з тіла і обличчя бородавок, папілом;
нейтралізація «кислої» середовища, регулювання pH в косметичних розчинах.
Де купити їдкий натр для подібних цілей? У більшості великих інтернет магазинах ціна гідроксид натрію прийнятна і доступна. Крім того, різні види фасування дозволяють купити каустик в потрібному обсязі.Для початківця миловара рекомендуємо купити гідроксид натрію в обсязі 500 грам. Цієї кількості вистачить для того, щоб зробити кілька мильних брусків і закохатися в миловаріння остаточно.
Для професійних миловарів питання, де купити каустичну соду не варто. Набагато важливіше питання кількості. У Aromasoap миловари з досвідом можуть купити натрій їдкий вагою 25 кг. Такі обсяги дозволяють значно економити у виробництві і купувати каустичну соду за вигідною ціною.
Головне правило для будь-якого початківця миловара полягає в тому, що перш ніж купити соду каустичну важливо дізнатися, як з нею працювати.
Особливості роботи з NaOH в миловарінні:
для роботи з гідроксидом натрію виділити спеціальну тару і інструменти, які не використовуватиметься в харчових цілях;
тара для роботи з лугом обов'язково повинна бути термостійкої.
Взаємодіючи гідроксид натрію і вода, «викидають» тепло, при цьому температурний режим дуже високий (80-90ºС). Тому, обрана посуд, повинна витримувати їх і не вступати в реакцію з каустичною содою;
слід обов'язково захищати дихальні шляхи, надягати захисні нарукавники (або одяг з довгими рукавами) і прогумовані рукавички;
завжди під рукою тримати оцет (він зможе трохи нейтралізувати дію лужного розчину, якщо той потрапить на шкіру);
приміщення, в якому проводяться роботи з гідроксидом натрію має бути добре провітрюваним;
якщо луг або гідроксид натрію + вода потрапили в очі, потрібно негайно промити їх і звернутися за лікарською допомогою.
При попаданні на шкіру, нейтралізувати оцтовим розчином і якомога швидше звернутися до лікарів.
Зберігання: в сухому місці, не допускати нагрівання, вибирати герметичну тару. Зберігати в недоступному для дітей та тварин місці. Обов'язково нанести на упаковку попереджувальні знаки.
Примітки: їдка каустична сода дуже небезпечна в поєднанні з аміаком.
Питання про те, де взяти каустичну соду в Києві для початківців миловарів, жителів столиці завжди актуальний. Відповідаємо. Каустичну соду купити в Києві завжди можна в магазині «Aromasoap» або в один клік на нашому сайті.
Купити каустичну соду можуть жителі інших областей і країн, використовуючи різні служби доставки.