Lecigel (лецигель, лецитиновий гелеутворювач)
INCI: Sodium acrylates copolymer (and) Lecithin
Зовнішній вигляд: молочно-білий порошок
рН 1% розчину: 5.5-7.5
Фосфоліпіди: 22%
Розчинність: вода (холодна і гаряча), част. ліпіди
Дозування: 0,1-2%, іноді до 4%.
Гелеутворювач, стабілізатор емульсій, емульгатор - нове покоління гелюючих агентів з властивостями енхансера (транспортного агента).
Сфера застосування - незмивна косметика - емульсії (крем, лосьйон, сироватка), маски і гель-креми, засоби для шкіри і волосся.
Зберігати в прохолодному місці без доступу вологи і світла.
Виробництво: Франція (Lucas Meyer)
Лецігель - зшита молекула 2-в-1, утворена синтетичним полімером і лецитином, завдяки чому вона має властивості водорозчинного гелеутворювача і емульгатора. Вкрай зручний в роботі: застосовується як при холодному, так і гарячому процесі, його можна вводити і в водну і в жирову фазу емульсії на будь-якому етапі її приготування - на початку або в кінці. Це, зокрема, дозволяє усунути проблеми з розшаруванням і дестабілізацією емульсії внаслідок попередніх технологічних помилок при виготовленні крему. Має гідні споживчі якості - не створює липкої плівки, дає легкі текстури, які легко розподілити.
Лецігель - багатофункціональний компонент з широким діапазоном застосування в продуктах по догляду за шкірою і волоссям: маски, сироватки, лосьйони, креми будь-якої щільності, гелі та крем-гелі. Затребуваний як носій і транспортний засіб для активів, особливо в фізіологічних ДМС-формулах.
Для того, щоб успішно застосовувати лецігель, варто дотримуватися наступних рекомендацій і застережень.Використовуйте швидкісну мішалку для його гомогенізації (при домашньому кремоварінні це може бути міні-міксер, що працює від мережі) або дайте кілька годин для його набухання, щоб потім легко розмішати.
Лецігель нестійкий в присутності електролітів, тому не варто його поєднувати з такими продуктами як лактат натрію, молочна кислота та інші АНА-кислоти, компоненти натурального зволожуючого фактора (НУФ), водорозчинні солі цинку - Zn PCA, деякі амінокислоти, консерванти з бензойної кислотою і її солями, оксиди металів - титану, цинку, заліза. Або варто водити лецігель "з запасом", якщо їх буде невелика кількість.Зате лецігель добре справляється зі спиртами та ефірними маслами; легко утримує спиртові розчини ментолу, камфори, тимолу.
Лецитин в складі продукту має властивість провідника і можливістю відновлювати ліпіди рогового шару, але внаслідок своєї активності іноді може давати ефект пересушування шкіри. Тому не потрібно занадто скорочувати жирну фазу крему або сироватки; з лецігелем масла швидше вбирається.
Дозування:
як загусник і стабілізатора емульсії в складі крему - до 0,5%
як основа під сироватку або гель-крем - до 2%
Способи приготування.
1. Для створення гелю і гель-крему.Відміряти потрібну кількість (0,6-1,5%), додати воду, перемішати. Якщо утворилися грудочки - перемішати через деякий час. При необхідності відрегулювати в'язкість додатковою кількістю води, ввести масла (до 10%).
2. Для створення крему і крем-гелю.Ввести до складу масляної фази і диспергіровати. Додати водну фазу. Добре перемішати. Можна використовувати в якості єдиного емульгатора, при холодному і гарячому процесі.
3. Додати в готову емульсію, в разі недостатньої в'язкості або ознаках розшарування. Можна вводити поетапно, зазвичай до 0,5%.