Якщо ви втомилися від того, що шампуні вам не підходять і вже безліч разів їх міняли, але так і не підібрали собі свій - зробіть той шампунь, який підійде саме вам. Виберіть потрібний склад виходячи з вашого типу волосся і шкіри голови, визначте ті масла, які потрібні саме вам і ви отримаєте своє індивідуальне Шампунєве мило.
Однак варто враховувати, що не всі олії підходять саме для шампунєвого мила. Так олії з високим відсотком вмісту пальмітинової кислоти залишать на волоссі наліт і обтяжать їх (це масло какао і пальмова олія).
Також враховуйте кількість пережиру, від нього залежить, наскільки поживним буде домашній шампунь з мила і для якого типу волосся підійде.
Врахуйте, що:
- Для жирного волосся краще не закладайте пережир, максимум 1-2%
- Для нормального волосся досить буде 3-4%
- Для сухого волосся візьміть від 5 до 6% пережиру
У перших своїх рецептах шампуневого мила з нуля намагайтеся використовувати менше компонентів, щоб дослідним шляхом далі виключити ті компоненти, які можуть вам не підійти.
Після застигання шампуню для волосся в домашніх умовах в формі, наріжте його на шматки і залиште визрівати 4-5 тижнів. За цей час натуральний шампунь буде готовий до використання.
До складу шампуню своїми руками можна також вводити соняшникову олію, яке добре змивається і відмінно живить, кунжутну олію особливо корисно при додаванні в пережир, а також олію лавра, яка допоможе позбутися від лупи і зміцнити волосся.
Такий шампунь ручної роботи дуже добре вимиває волосся, робить його легкими і шовковистим.
Однак, як ми пам'ятаємо, у кожного свій тип волосся, а тому необхідно враховувати особливості саме вашої шкіри і структури волосся. Мило шампунь незвично у використанні, проте дарує незабутні відчуття.