Суха шкіра вимагає особливого очищення. Для обличчя мило бажано використовувати не частіше 2 разів на тиждень, обов'язково користуватися живильними кремами і наносити маски з подібним ефектом. Однак очищати шкіру все-таки потрібно, для цього краще приготувати мило ручної роботи для дуже сухої шкіри. Для сухої шкіри в мило краще додавати такі базові олії: рицинова, олія каріте, олія зародків пшениці, соняшникова олія, олія авокадо , волоського горіха і шипшини. На базі всіх цих олій можна створювати унікальні рецепти мила з нуля, при цьому збільшуючи пережир трохи вище середнього.
При приготуванні мила для жирної шкіри краще вибрати органічну основу, без додаткових домішок, які підсушують шкіру. Вона має свій слабкий аромат, а тому запашок потрібно трохи більше, ніж зазвичай.
Ваше лавандове мило з основи володіє відмінними пом'якшуючими властивостями, не буде сушити шкіру, проте піна мила буде не такою рясною, так як органічна основа гірше піниться, ніж звичайна за рахунок її натурального складу.