Комплекс Колаген и Хітозан
Колаген і Хітозан
Зовнішній вигляд: опалесценуюча рідина біло-кремового кольору
pH розчину: 2,8
Комплекс «Колаген з хітозаном» - комбінація синергічних біополімерів, стабілізованих в гліцерині, ефективна добавка в доглядову косметику для шкіри і волосся.
Колаген - основний ниткоподібний білок сполучної тканини людини і тварин, становить від 25 до 45% білків в усьому тілі ссавців. Входить до складу дерми, сухожиль, зв'язок, стінок кровоносних судин, а також до складу кісток. Відсутійя у рослин, грибів та інших мікроорганізмів. Таким чином, білок колаген виконує структуроутворюючу, опорну і захисну функцію. Разом з еластином, колаген формує «основу» шкіри, що запобігає її обвисанню, забезпечує еластичність і пружність.
Продуктом денатурації колагену є желатин. Для первинної структури колагену білка характерний високий вміст гліцину. Колаген належить до тих небагатьох білків тваринного походження, які містять залишки нестандартних амінокислот: близько 21% від загального числа залишків доводиться на 3-гидроксипролин, 4-гидроксипролин і 5-гідроксилізин.
Колаген входить до складу косметичних засобів для:
Утворення повітропроникного, вологоутримуючого шару на поверхні шкіри, що володіє розгладжуючи ми властивостями по типу «вологого компресу»;
Продовження дії екстрактів, олій і ін. В складі косметичних композицій;
Додання блиску волоссю, створення коллагенового (захисного) шару на поверхні волосся.
Хітозан - це полісахарид, отриманий з хітинового панцира ракоподібних, своєрідний аналог колагену по функції. Хітин - головний компонент екзоскелета членистоногих і ряду інших безхребетних, входить до складу клітинної стінки грибів.
У молекули хітозану є ряд унікальних властивостей:
- містить в собі велику кількість вільних аміногруп, що дозволяє йому зв'язувати іони водню і набувати надлишковий позитивний заряд; таким чином хітозан є катіонних полімером; ця обставина пояснює здатність хітозана пов'язувати і міцно утримувати іони різних металів, включаючи радіоактивні ізотопи і токсичні елементи;
- утворює безліч водневих зв'язків, тому пов'язує і утримує органічні водорозчинні речовини;
- через ефект молекулярного сита і гідрофобних взаємодій може пов'язувати граничні вуглеводні, жири і жиророзчинні сполуки.
Все разом робить хітозан відмінним сорбуючим агентом.
Для хітозану характерні мукоадгезивні властивості, тобто здатність до прилипання до слизистих оболонок. Хітозанові гелі покращують транспорт водорозчинних компонентів через роговий шар. Тому хітозан використовується в створенні штучної шкіри, пластирів і мазей для загоєння ран.
Вологоутримуюча здатність хітозану близька аналогічної властивості гіалуронової кислоти.
Хітозан має антибактеріальну, протигрибкову дію; при цьому олігомери хітозану можуть працювати як пребіотики, покращуючи якісний склад мікробіому шкіри.
Комплекс «Колаген + хітозан» може використовуватися як:
- зволожуюча добавка в маски, креми і сироватки, для посилення транспорту інших інгредієнтів в шкіру;
- ліфтинг-компонент в anti-age косметиці;
- ранозагоювальний актив з антимікробною активністю в постпілінгових засобах, для пошкодженої, подраненої, обвітреної шкіри;
- природний кондиціонер для волосся і шкіри;
- розгладжуючий, захисний актив, що надає блиск і силу стрижню волосини;
- в складі незмивних спреїв сприяє обтяжуванню волосся, створює ефект ламінування, зменшує пористість волосся.
Дозування: 1-5%
Зберігати в темному, прохолодному місці